Nabór do oddziałów sportowych w szkołach podstawowych

        Nabór do oddziałów sportowych prowadzi Szkoła Podstawowa Nr 14 z Oddziałami Sportowymi i Integracyjnymi im. Polskich Olimpijczyków w Krośnie. Rekrutacja prowadzona jest do klasy pierwszej w dyscyplinie pływanie oraz do klasy czwartej, szóstej i siódmej w dyscyplinie piłka nożna...

         Czytaj więcej
         Pobierz deklarację

KONKURS PIOSENKI OBCOJĘZYCZNEJ O TEMATYCE MIŁOSNEJ

        Konkurs piosenki obcojęzycznej o tematyce miłosnej który odbył się 15 lutego przyniósł sukcesy naszym uczennicom.

        I miejsce Maja Prajsnar III miejsce Nikola Jurczak. Dukla 15.02. Organizator: Ośrodek Kultury w Dukli oraz Zespół Szkół nr 2 w Dukli.

Opracował: Dawid Dudek

XV Rajd Zimowy

        26.01. 2018 r. po raz XV zorganizowany został Rajd Zimowy, w którym udział wzięło około 100 młodych turystów. Naszą Szkołę reprezentowała dziesięcioosobowa grupa pod opieką p. Tomasza Czepiela. W tym roku trasa rajdu przebiegała w okolicach Rymanowa Zdroju, a dokładniej nieistniejącej już wsi Wołtuszowa.

        Tradycyjnie, o godz. 8.30 spod biura PTTK Krosno przy ul. Krakowskiej, wyjechaliśmy autokarem do Rymanowa Zdroju, skąd mieliśmy rozpocząć naszą wędrówkę. Po ok. 30 min drogi, dotarliśmy na miejsce. Po wyjściu z autokarów i krótkim przygotowaniu do...

         Czytaj więcej

Opracował: Wiktor Ostrowski

Dni Otwarte w SP 14


kliknij na zdjęcie aby powiększyć

Informacja - NABÓR DO SP14 W ROKU SZKOLNYM 2018/2019

        Od 12 lutego 2018 r. rozpoczną się zapisy dzieci do klas pierwszych w krośnieńskich szkołach podstawowych na rok szkolny 2018/2019.

        Od 13 lutego br. będzie można składać zgłoszenia w sekretariacie szkoły obwodowej, w tym obwodzie, w którym dziecko zamieszkuje.
        Rekrutacja dla dzieci spoza obwodu szkoły rozpocznie się 22 lutego br. i potrwa do 13 marca 2018  r. 

Oferta naszej szkoły:
https://nabor.pcss.pl/krosno/szkolapodstawowa/Info/83960

Na stronie naboru przez cały okres prowadzenia rekrutacji będą na bieżąco zamieszczane formularze, informatory oraz poradniki dla rodziców przyszłych pierwszoklasistów.
https://nabor.pcss.pl/krosno/szkolapodstawowa/dokumenty

ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY (ZERÓWKA) W SP14

Od 14 lutego 2018 r. – możliwość elektronicznego wypełnienia wniosków o przyjęcie dziecka do oddziału przedszkolnego

15 – 22 lutego 2018 r. – składanie wniosków o przyjęcie dziecka (wydruk podpisany przez rodzica) wraz z kompletem dokumentów w sekretariacie szkoły

27 lutego 2018 r. – opublikowanie listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych

Równocześnie z naborem do klasy I, prowadzony jest nabór uczniów do IV, VI i VII o profilu piłka nożna.

WYNIKI SPORTOWE NASZYCH UCZNIÓW

Rodzaj zawodów: Piłka Ręczna dziewcząt

Szczebel: Powiat

Wyniki: III miejsce

 Katarzyna Kasprzyk
Aleksandra Czajka
Paulina...

         Czytaj więcej

opracowała: Olga Baran

życzenia świąteczne


Ż
yczenia dobrych ocen dla uczniów,

spełnienia marzeń wszystkim nauczycielom,

szczęścia w miłości wszystkim zakochanym...

i tym samotnym też, zdrowia wszystkim chorym,

szczęścia zmartwionym, a dla wszystkich

przyjaźni, radości, magicznych świąt...

i wszystkiego co tylko pragną ludzie.
 

życzą  administratorzy

Piękny prezent

        Tradycyjnie przed świętami Bożego Narodzenia szykujemy prezenty dla najbliższych. Krośnianie przygotowali najpiękniejszy prezent, ofiarowali chorym nadzieję na zdrowie i życie.


kliknij na zdjęcie aby powiększyć

        Mikołaj jest uczniem trzeciej klasy gimnazjum i od września dzielnie walczy z chorobą. Koleżanki i koledzy, dyrekcja szkoły, nauczyciele i rodzice postanowili wesprzeć go w tych zmaganiach. Z inicjatywy Pani Agaty (mamy jednego z uczniów) rozpoczęły się przygotowania do...

         Czytaj więcej

„Odpowiedzialność prawna nieletnich”

        W klasach siódmych szkoły podstawowej oraz drugich i trzecich gimnazjum odbyły się spotkania z funkcjonariuszem Policji aspirantem sztabowym panem Jerzym Barczentewiczem.

        Głównym celem spotkania połączonego z prezentacją multimedialną była odpowiedzialność karna nieletnich za ich zachowania i działania w różnych miejscach, także w szkole. Młodzież została...

         Czytaj więcej

Opracowała: Agnieszka Bazan

„Noc w Szkole…”

        W piątek 1 grudnia 2017r. po lekcjach, światła w szkole nie zgasły. Tego dnia, przy pomocy uczniów z klas gimnazjalnych: Wiktora Ostrowskiego, Mai Prajsnar, Julii Błaż, Martyny Czekańskiej, Alicji Byczyńskiej, Karoliny Polańskiej, Jakuba Florka, Jakuba Nowaka, Hanny Nowak, Karoliny Ziomber, Oli Baran, w naszej szkole, została przeprowadzona popularna akcja „Noc w Szkole”.

        Inicjatorką oraz uczestniczą akcji była p. Anna Antoniuk. Podczas „Nocy w Szkole” towarzyszyła nam...

         Czytaj więcej

Opracował: Wiktor Ostrowski

MAGICZNE LAMPIONY

        Po raz kolejny spotkaliśmy się w ten magiczny, przedświąteczny czas, wśród zapachu świerkowych gałązek i pierniczków, by wspólnie przygotować ozdoby bożonarodzeniowe.

        Nasze warsztaty skierowane były zarówno do uczniów, jak też ich rodziców i dziadków. Pragniemy tym samym wzmacniać wielopokoleniowe więzi, czerpać z wieloletnich doświadczeń i uczyć się nawzajem...

         Czytaj więcej

Opracowały: Małgorzata Zych, Anita Żywiec, Anita Kijowska, Anna Rzegocka

Halowy Turniej Piłki Nożnej Chłopców SZPETNAR CUP

        W dniu 30.11.2017 roku w ZSP nr 2 w Krośnie odbył się konkurs sportowy dla uczniów klas trzecich gimnazjum. W rozgrywkach wzięło udział pięć drużyn chłopców.

        Skład naszej drużyny to: Borys Czajkowski, Szymon Dziadosz, Miłosz Gierczak, Wiktor Hamryszczak, Maksymilian Kiełb, Jakub Pelczar i Kordian Szczepanik. Turniej rozgrywany był systemem...

         Czytaj więcej

Opracowała: Agnieszka Bazan

KOLEJNE ZAJĘCIA W RAMACH PROJEKTU: „AKADEMIA KREATYWNEGO UCZNIA W PWSZ W KROŚNIE”.

        W dniach 26 października oraz 24 listopada bieżącego roku klasa III c pod opieką p. Marty Czepiel uczestniczyła w zajęciach „Chemia i fizyka wokół Ciebie” realizowanych w ramach projektu „Akademia kreatywnego ucznia w PWSZ”.

        W ramach zajęć październikowych młodzież realizowała z fizyki tematykę związaną z prostoliniowym rozchodzeniem się światła. Uczniowie samodzielnie wykonywali kamerę obscurę. Stanowi ją czarny kartonowy prostopadłościan, na jednej ściance znajduje się...

         Czytaj więcej

Opracowała: Marta Czepiel

XIV Rajd Andrzejkowy

        24 listopada br. po raz XIV został zorganizowany Rajd Andrzejkowy, w którym udział wzięło około 150 młodych turystów. Naszą szkołę reprezentowała pięcioosobowa grupa, pod opieką pana Tomasza Czepiela. Organizatorem rajdu, jak zawsze, było PTTK oddział Krosno. Celem rajdu była Góra Świętego Michała.

        Tradycyjnie, o godzinie 8.30, spod biura PTTK przy ulicy Krakowskiej, wyruszyliśmy autokarami w stronę Brzozowa, a dokładniej Starej Wsi. Zwiedziliśmy tam przepiękną barokową...

         Czytaj więcej

Opracował: Wiktor Ostrowski

Rajd na Przymiarki

        8 listopada br. klasa II D wybrała się na pieszą wycieczkę w Beskid Niski. Trasa prowadziła z Rymanowa Zdroju przez szczyt Przymiarki (626 m.n.p.m) do Iwonicza Zdroju.

        Klasa o godz. 8.30 wyjechała autokarem sprzed Szkoły w stronę Rymanowa Zdroju. Po ok. 40 min jazdy byliśmy na miejscu. Po krótkim przygotowaniu do wędrówki, ruszyliśmy szlakiem...

         Czytaj więcej

Opracował: Wiktor Ostrowski

Wycieczka do Energylandii

        19 października 2017r. uczniowie z naszej szkoły, uczestniczyli w wycieczce do Zatoru k. Krakowa. Zator to miejsce znane bardziej wszystkim, a zwłaszcza dzieciom jako Energylandia. Jest to największy park rozrywki w Polsce, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Uczniowie pod opieką p. Małgorzaty Wojtyczek oraz p. Renaty Piekarskiej-Guzek korzystali z wszystkich atrakcji parku: Zjeżdżali na roller-coasterach, Vikingu, Energusiu, wygrywali nagrody w różnych konkursach, oglądali filmy w 7D oraz pokazy football Freestyle. Wszyscy byli zadowoleni z wyjazdu. Zachęcamy innych do odwiedzenia tego fantastycznego miejsca zabaw.

Opracował: Wiktor Ostrowski

WYNIKI SPORTOWE NASZYCH UCZNIÓW

Rodzaj zawodów: Unihokej dziewcząt

Szczebel: Powiat

 Wyniki: III miejsce

 Katarzyna Kasprzyk

Aleksandra Czajka

Paulina Kania

Karolina...

         Czytaj więcej

opracowała: Olga Baran

SPOTKANIE Z PODRÓŻNIKIEM

        W dniu 20 listopada 2017 w naszej szkole odbyło się spotkanie uczniów klas 7 oraz 2 i 3 gimnazjum z podróżnikiem reprezentującym grupę ,, TRZASK ,,. Tematem przewodnim była wyprawa do Indii. Licznie zgromadzona młodzież mogła obejrzeć serię fascynujących zdjęć i wsłuchać się w opowieści i liczne przygody lektora. Uczniowie dowiedzieli się również na temat specyficznych, zwyczajów, obrzędów, kultury, tradycji i religii Indii.

Opracował: Piotr Lawera

LEKCJA WYCHOWAWCZA Z POLICJANTEM

        W dniu 7 listopada 2017 roku odbyła się lekcja wychowawcza uczniów klas 3 gimnazjum z przedstawicielem Komendy Miejskiej Policji w Krośnie. Podczas spotkania policjant wyjaśnił kim jest osoba nieletnia, różnice pomiędzy przestępstwem a wykroczeniem oraz uświadomił młodzież o konsekwencjach prawnych wynikających z popełnienia tych czynów. Uczniowie zostali poinformowani o procedurach postępowania z nieletnimi.

        Jesteśmy przekonani, że tego typu zajęcia przyczynią się do wzrostu świadomości w zachowania młodzieży i staną się bodźcem do kształtowania postawy moralnej człowieka.

Opracowali: Agnieszka Bazan, Piotr Lawera

kwesta na cmentarzu

        30 października i 1 listopada uczniowie Szkolnego Koła Wolontariatu wzięli udział w zbieraniu funduszy na renowację Starego Cmentarza i na rzecz Towarzystwa Pomocy Brata Alberta.

        Bardzo dziękujemy wolontariuszom za zaangażowanie w pomoc potrzebującym....

         Czytaj więcej

Opracowali: Opiekunowie Wolontariatu

Hospicjum

        6 października w Krośnieńskim Hospicjum nasi wolontariusze uczestniczyli we Mszy Św. która rozpoczęła X edycje Pól Nadziei.

        Organizatorzy przygotowali młodym wolontariuszom cebulki żonkili. Część z nich została wspólnie z organizatorami posadzona w ogrodzie Hospicjum, a pozostałe wolontariusze zabrali, aby...

         Czytaj więcej

Opracowali: Opiekunowie Wolontariatu

„NAUCZYCIEL NA MEDAL – TRWA GŁOSOWANIE!!!”

       Szanowni Państwo! Z przyjemnością informujemy, że dzięki Państwa nominacji nauczycielka z naszej szkoły pani Renata Dumanowska została zakwalifikowana do udziału w plebiscycie „Nauczyciel na medal” zorganizowanym przez Nowiny24 pod honorowym patronatem Wojewody Podkarpackiego Ewy Leniart, Marszałka Województwa Podkarpackiego Władysława Ortyla, Kuratorium Oświaty w Rzeszowie oraz Posła do Parlamentu Europejskiego Tomasza Poręby.

Głosować można poprzez wysłanie wiadomości SMS o treści: NGI.201 pod wskazanym numerem telefonu 72355 do 8.11. 2017 godz.19.


kliknij aby powiększyć

Za każdy głos oddany na mnie z góry serdecznie dziękuję!

 Renata Dumanowska

„SREBRNA JAGODA”

        „Jagoda Szajna uczennica III klasy Gimnazjum nr 3 powiększyła swoją kolekcję medali o trzy srebrne krążki, zdobyte na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Starachowicach.


kliknij aby powiększyć

        Jagoda wystrzelała medale w konkurencjach karabinu pneumatycznego -30 strzałów, karabinu sportowego 3x10 i karabinu sportowego- 40 strzałów leżąc. Medale te są tym cenniejsze bo w...

         Czytaj więcej

XIV NOC NIETOPERZY

        „Nietoperze liczą na nas” to konkurs plastyczny, którego celem jest rozwijanie wśród dzieci i młodzieży umiejętności obserwacji przyrody, uwrażliwienie na jej piękno, przejawiające się w najdrobniejszych detalach oraz kształtowanie świadomości ekologicznej. 29 września w Czarnorzekach wręczono nagrody i wyróżnienia zwycięzcom konkursu.

        Wśród nich znaleźli się uczniowie naszej szkoły...

         Czytaj więcej

Opracowała: Małgorzata Zych

Wycieczka na Miejską Policję w Krośnie

        4 października uczniowie klasy III f gimnazjum odwiedzili Miejską Policję w Krośnie. W trakcie spotkania z funkcjonariuszem Policji wysłuchali ciekawej prelekcji na temat prawnej odpowiedzialności nieletnich, zagrożeń wynikających z zażywania dopalaczy czy narkotyków oraz bezpiecznego korzystania z Internetu.

        Obejrzeli również bardzo ciekawy film instruktażowy dotyczący prawidłowego zachowania nauczycieli i uczniów w trakcie zaaranżowanego napadu na placówkę szkolną. Z wielkim zainteresowaniem obejrzeli...

         Czytaj więcej

Opracowała: Katarzyna Deptuch

WYNIKI SPORTOWE NASZYCH UCZNIÓW

Rodzaj zawodów: Sztafetowe Biegi Przełajowe Dziewcząt i Chłopców

Szczebel: Powiat

Wyniki:

Dziewczęta - II miejsce

Barbara Gonet

Katarzyna Gonet

Karolina Brzezińska

Martyna...

         Czytaj więcej

opracowała: Olga Baran

AKCJA SPRZĄTANIA ŚWIATA

        W dniu 28 – 09 – 17 odbyła się coroczna akcja Sprzątania Świata. Uczestniczyli w niej nasi uczniowie z gimnazjum i szkoły podstawowej. W obrębie naszej szkoły i osiedla zebraliśmy kilkanaście worków śmieci, przyczyniając się do poprawy estetyki otoczenia. Wszystkim biorącym udział w tej akcji bardzo dziękujemy.
Organizatorami byli : Remigiusz Krowicki, Augustyn Bajger, Piotr Lawera.

Opracował: Piotr Lawera

WYRÓŻNIENIE W OGÓLNOPOLSKIEJ AKCJI EKOLOGICZNEJ

        Nasze gimnazjum zostało wyróżnione w ogólnopolskiej akcji ekologicznej pod hasłem "Oddaj zużyty telefon komórkowy". Udało się nam zebrać blisko 400 zużytych telefonów. Za wyróżniającą się aktywność i skuteczność uzyskaliśmy nagrodę w postaci kuponów firmy Sodexo. Dziękujemy i gratulujemy wszystkim uczniom, którzy brali udział w tej akcji. Organizacja akcji: Piotr Lawera.

Opracował: Piotr Lawera

WYNIKI SPORTOWE NASZYCH UCZNIÓW

Rodzaj zawodów: Indywidualne Mistrzostwa w Lekkoatletyce

Szczebel: Powiat

 Wyniki:

Pchnięcie kulą

II miejsce - Jakub Piękoś

Skok wzwyż

III miejsce - Paweł Mikosz

III miejsce...

         Czytaj więcej

opracowała: Olga Baran

Harmonogram dzwonków

         Harmonogram dzwonków jest dostępny pod poniższym linkiem. Nowy harmonogram obowiązuje od 25.09.2017 roku

         Kliknij aby pobrać plik

XLVII Ogólnopolski Dukielski Zlot Turystów

        15.09. br. po raz XLVII zorganizowany został Ogólnopolski Dukielski Zlot Turystów, w którym udział wzięło około 70 młodych turystów. Naszą Szkołę reprezentowała sześcioosobowa grupa pod opieką p. Tomasza Czepiela. W tym roku za cel wędrówki obrano pustelnię św. Jana z Dukli na górze Zaśpit.

        Tradycyjnie, o godz. 8.30 spod biura PTTK Krosno przy ul. Krakowskiej, wyjechaliśmy autokarem do Dukli, skąd mieliśmy rozpocząć naszą wędrówkę. Gdy dotarliśmy na miejsce, zwiedziliśmy...

         Czytaj więcej

Opracował: Wiktor Ostrowski

Czytamy „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego

        6 września br. w naszej szkole została przeprowadzona ogólnopolska akacja „Narodowe Czytanie”, nad którą patronat objął Prezydent RP Andrzej Duda. W tym roku wybór padł na „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego.

        W naszej szkole „Narodowe Czytanie” zainaugurowała dyrekcja: p. Robert Guzik, p. Alicja Szepelak oraz p. Hanna Ungeheuer, która przez szkolny radiowęzeł przeczytała pierwsze dialogi „Wesela”. Potem dzieło...

         Czytaj więcej

Opracował: Wiktor Ostrowski

Regulamin klasy sportowej

         Regulamin klasy sportowej w roku 2017 - 2018 jest dostępny pod poniższym linkiem.

         Kliknij aby pobrać plik

E - DZIENNIK

INFORMUJEMY, ŻE KORZYSTANIE
Z E - DZIENNIKA MOŻE BYĆ UTRUDNIONE,
PONIEWAŻ NADAL PROWADZONE SĄ
AKTUALIZACJE PRZEZ FIRMĘ PROGMAN.
PROSIMY RODZICÓW I NAUCZYCIELI
O ZROZUMIENIE I CIERPLIWOŚĆ.

Program wychowawczo-profilaktyczny

         Program wychowawczo-profilaktyczny w roku 2017 - 2018 jest dostępny pod poniższym linkiem.

         Kliknij aby pobrać plik

Spotkania z rodzicami

         Obowiązkowe zebrania z rodzicami:
klasy I-VI - 11.09.2017 r. godzina17.00;
klasy VII, II gimnazjum i III gimnazjum - 12.09.2017 r. godzina 17.00

Ogólne warunki ubezpieczenia następstw nieszczęśliwych wypadków 2017-2018

         Ogólne warunki ubezpieczenia następstw nieszczęśliwych wypadków w roku 2017 - 2018 są dostępne pod poniższym linkiem.

         Kliknij aby pobrać plik

         Kontakt z osobami odpowiedzialnymi za obsługę ubezpieczenia NNW dzieci jest dostępny pod poniższym linkiem.

         Kliknij aby pobrać plik

INFORMACJA

Na terenie szkoły obowiązuje obuwie zamienne na białej podeszwie typu trampki, tenisówki lub pantofle.
 

Informacja - szkolna stołówka

        Osoby zainteresowane wyżywieniem w szkolnej stołówce proszone są o wypełnienie karty zgłoszeniowej dziecka na obiady szkolne w roku szkolnym 2017/2018 (karta do odebrania w sklepiku).

        Bloczki do nabycia od 4 września w sklepiku szkolnym, natomiast wydawanie posiłków nastąpi od 6 września (środa).

Odpłatność za posiłki oraz inne ważne informacje zawarte są w regulaminie stołówki dostępnym poniżej:

        regulamin stołówki
        odpłatność za posiłki

Informacja

        Wymiana sieci teleinformatycznej w budynku szkoły została zakończona, telefony stacjonarne już działają.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

4 WRZEŚNIA 2017 r.

Szkoła podstawowa klasy I-VI:
Msza Św. w Kościele oo. Kapucynów – godz. 8.00
Akademia – godz. 9.00

Gimnazjum oraz klasa VII szkoły podstawowej:
Msza Św. w Kościele oo. Kapucynów – godz. 9.00
Akademia – godz. 10.00

Informacja podręczniki

        W roku szkolnym 20117/2018 podręczniki dla uczniów szkoły podstawowej klas I-VII oraz klas II i III gimnazjum będą zapewnione w ramach dotacji MEN.

Religia do gimnazjum klasa II i III
"Żyję twoją miłością" - proszę kupić tylko ćwiczenia.

TERMINY KONFERENCJI

Informacja dla nauczycieli uczących w
szkole podstawowej oraz gimnazjum

KONFERENCJA PODSUMOWUJĄCA
odbędzie się w poniedziałek 28.08.2017 r. godz. 10.00. 

KONFERENCJA INAUGURACYJNA
odbędzie się w środę 30.08.2017 r. godz. 10.00. 

Obydwie konferencje odbędą się w budynku MZSzOI

Informacja

        W związku z wymianą sieci teleinformatycznej w budynku szkoły informujemy, że jedyny kontakt ze szkołą jest możliwy dzwoniąc na poniższy numer:

693 026 902

za utrudnienia przepraszamy

Nabór uzupełniający do klas sportowych

        Nabór uzupełniający do klas sportowych o profilu piłka nożna (kl. IV sp, VII sp, II gim i III gim) odbędzie się 17.08.2017 r. o godz. 16.00 na stadionie Bursaki.

Zapraszamy!

wyniki naboru – klasa sportowa

Informacja dla rodziców i uczniów
szkoły podstawowej oraz gimnazjum

        Wyniki naboru do klas sportowych są dostępne pod poniższym linkiem.

        wyniki...

Informacja – klasa sportowa

Informacja dla rodziców i uczniów
szkoły podstawowej oraz gimnazjum

        27 czerwca 2017 r. do godz. 15.00 – złożenie świadectw ukończenia klasy VI dla kandydatów do klasy VII sportowej o profilu piłka nożna

        28 czerwca 2017 r. do godz. 12.00 – podanie list uczniów zakwalifikowanych/niezakwalifikowanych do klasy sportowej

        3 lipca 2017 r. godz. 12.00 – lista uczniów przyjętych/nieprzyjętych do klasy sportowej

Niezłożenie dokumentów w wyznaczonym terminie skutkować będzie nieprzyjęciem ucznia do klasy.

scrollbar=no